Keramické tvořeni v MŠ

messenger-creation-7206924174482869545.peg

20. 06. 2024

Jelikož se výrobky dětí z keramického kroužku líbily i v naší mateřské škole, oslovily mě nejprve paní učitelky ze třídy Včeliček, zda by bylo možné uspořádat společné tvoření rodičů s dětmi. Byla to výzva, které se nedalo odolat, a tak jsme se společně všichni sešli 14. května 2024 ve třídě Včeliček. Zde jsem nejprve zhlédla s ostatními úžasné vystoupení těch nejmenších věnované maminkám a následně jsme odpoledne věnovali tvoření, z něhož vznikly krásné výrobky. Po vysušení jsem společně s paní učitelkou Míšou dětem vyrobené ptáčky natřela burelem a naglazovala, vypálila a následně odnesla zpět do školky. Tam byly ptáčci předáni dětem, které byly ze svých výrobků unešení a ptáčky si odnesly domů, kde jim budou zdobit domácnost či zahrádku.

Stejně se odpoledne u Včeliček líbilo paní učitelce ze třídy Berušek a následoval stejný postup. Tentokrát jsem však přišla se vším, co ke tvoření patří, do třídy Berušek, kde jsme se společně 5. června 2024 sešli, zhlédli krásné vystoupení věnované taktéž maminkám, ale i tatínkům, a následovalo samotné tvoření. Postup s výrobky byl opět stejný. Vysušení, po němž následovalo natírání burelem a společné natírání glazurami, tentokrát s paní učitelkou Jindřiškou. Ptáčky opět odnesu po ostrém výpalu dětem a pevně věřím, že udělají radost nejen jim, ale i těm, kteří se s nimi na jejich výrobě podíleli, a budou taktéž zdobit jejich zahrádku či domácnost.

V obou třídách jsem si tvoření neskutečně užila a pevně doufám, že to stejně měli i všichni, kteří tvořili, ať už ve Včeličkách či Beruškách. V závěru bych chtěla poděkovat za krásně strávená odpoledne a doufám, že tato spolupráce nebyla poslední.

Eva Langová – vychovatelka ŠD