Modelace těles a jejich sítí

telesa24-6.jpg

19. 06. 2024

V úterý a ve středu 23. 4. a 24. 4. 2024 se žáci deváté třídy a ve čtvrtek 6. 6. 2024 žáci šesté třídy proměnili v mladé umělce. V rámci matematiky a výuky geometrie si pomocí barevných písků, párátek, zažehlovacích korálků a oboustranné lepící pásky modelovali geometrická tělesa. Šesťáci pracovali s krychlí a kvádrem a jejich sítěmi. Deváťáci si pak mohli vybrat jakékoliv těleso, o kterém se během 9 let na naší škole učili. Na výběr tak měli krychli, kvádr, trojboký a pětiboký hranol, jehlany, válec, kužel a kouli. Všem umělcům se jejich díla – plakáty o tělesech – povedla a tvůrčí práce je bavila. Vzniklá díla si pak žáci vystavili na nástěnku na dolní chodbě školy, kde je mohli obdivovat i rodiče v rámci doprovodného programu Akademie 2024. Kdo den otevřených dveří nestihl, může vystavená díla zhlédnout alespoň na fotografích v přiložené galerii.

Mgr. Ivana Pospíšilová