Záchranáři v Kravsku 2024

sanitka24-15.jpg

04. 06. 2024

Ve čtvrtek 30. května 2024 se žáci 7. třídy zúčastnili kurzu první pomoci Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

Paní doktorka Gabriela Veverková, vedoucí lékařka UO Znojmo, spolu s panem řidičem nám vysvětlili, jak správně pomoci nejen dospělému, ale i dítěti nebo dokonce malému miminku. Žáci si vyzkoušeli resuscitaci a seznámili se s různými přístroji, které záchranáři při své práci používají. Velmi atraktivní byla možnost prohlédnout si vnitřní vybavení sanitky, potěžkat si některé přístroje nebo si vyzkoušet dlahu na fixaci zlomenin.

Kurz první pomoci skvělým způsobem navázal na stejné téma z letošní výuky ke zdraví. Žáci byli velmi pozorní a prezentaci si opravdu užili. Paní doktorce Veverkové i panu řidiči moc děkujeme za návštěvu. Bylo to super.

Doporučení na závěr:

Znáte mobilní aplikaci „Záchranka“? Pokud ne, určitě si ji nainstalujte do svého telefonu. Kdo je připraven, není překvapen: https://www.zachrankaapp.cz/

Mgr. Jindřich Juráš